D33V0S1U2LP1608-7
제조업체 부품 번호:
D33V0S1U2LP1608-7
제조업체/브랜드:
Diodes Incorporated
설명의 일부:
TVS DIODE 33VWM 55VC U-DFN1608-2
재고 상태:
13,391
제조사 :
Diodes Incorporated
제품 카테고리 :
TVS 다이오드
Applications :
General Purpose
Bidirectional Channels :
Capacitance @ Frequency :
156pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
19A
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
2-UFDFN
Power - Peak Pulse :
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
U-DFN1608-2
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
1
Voltage - Breakdown (Min) :
36V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
55V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
33V