D18V0L1B2LP-7B
제조업체 부품 번호:
D18V0L1B2LP-7B
제조업체/브랜드:
Diodes Incorporated
설명의 일부:
TVS DIODE 18VWM 34VC DFN1006-2
재고 상태:
27,226
제조사 :
Diodes Incorporated
제품 카테고리 :
TVS 다이오드
Applications :
Automotive
Bidirectional Channels :
1
Capacitance @ Frequency :
7pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
2A (8/20µs)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
0402 (1006 Metric)
Power - Peak Pulse :
68W
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
X1-DFN1006-2
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
Voltage - Breakdown (Min) :
21V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
34V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
18V (Max)