SMBJ51CA-13-F
제조업체 부품 번호:
SMBJ51CA-13-F
제조업체/브랜드:
Diodes Incorporated
설명의 일부:
TVS DIODE 51VWM 82.4VC SMB
제조사 :
Diodes Incorporated
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
7.3A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
600W
Voltage - Breakdown (Min) :
56.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
82.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
51V