SMAJ40CA-13-F
제조업체 부품 번호:
SMAJ40CA-13-F
제조업체/브랜드:
Diodes Incorporated
설명의 일부:
TVS DIODE 40VWM 64.5VC SMA
제조사 :
Diodes Incorporated
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
6.2A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
400W
Supplier Device Package :
SMA
Voltage - Breakdown (Min) :
44.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
64.5V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
40V