PESD12VS2UT,215
제조업체 부품 번호:
PESD12VS2UT,215
제조업체/브랜드:
Nexperia
설명의 일부:
TVS DIODE 12VWM 35VC TO236AB
재고 상태:
15,470
제조사 :
Nexperia
제품 카테고리 :
TVS 다이오드
Applications :
General Purpose
Bidirectional Channels :
Capacitance @ Frequency :
38pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
5A (8/20µs)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C (TA)
Package / Case :
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Power - Peak Pulse :
180W
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
TO-236AB
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
2
Voltage - Breakdown (Min) :
14.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
35V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
12V (Max)