D4V5H1U2LP1610-7
제조업체 부품 번호:
D4V5H1U2LP1610-7
제조업체/브랜드:
Diodes Incorporated
설명의 일부:
TVS DIODE 4.5VWM 11.5VC 2DFN
제조사 :
Diodes Incorporated
제품 카테고리 :
TVS 다이오드
Applications :
Bidirectional Channels :
Capacitance @ Frequency :
800pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
90A (8/20µs)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
0603 (1610 Metric)
Power - Peak Pulse :
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
U-DFN1610-2 (Type B)
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
1
Voltage - Breakdown (Min) :
5.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
11.5V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
4.5V (Max)