SHT50V010M-D55
제조업체 부품 번호:
SHT50V010M-D55
제조업체/브랜드:
Meritek
설명의 일부:
CAP ALUM 1UF 20% 35V SMD
재고 상태:
6,000
제조사 :
Meritek
제품 카테고리 :
알루미늄 전해 콘덴서
Applications :
General Purpose
Capacitance :
1 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
Height - Seated (Max) :
0.217" (5.50mm)
Impedance :
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
1000 Hrs @ 105°C
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Package / Case :
Radial, Can - SMD
Polarization :
Polar
Product Status :
Active
Ratings :
Ripple Current @ High Frequency :
Ripple Current @ Low Frequency :
8 mA @ 120 Hz
Size / Dimension :
0.157" Dia (4.00mm)
Surface Mount Land Size :
0.169" L x 0.169" W (4.30mm x 4.30mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
50 V