PTGL09AS120K6B51A0
제조업체 부품 번호:
PTGL09AS120K6B51A0
설명의 일부:
PTC RESET FUSE 140V 244MA RADIAL
Current - Hold (Ih) (Max) :
244 mA
Current - Max :
2 A
Current - Trip (It) :
324 mA
Height - Seated (Max) :
0.563" (14.30mm)
Lead Spacing :
0.197" (5.00mm)
Operating Temperature :
-30°C ~ 85°C
Ratings :
Resistance - 25°C (Typ) :
12 Ohms
Size / Dimension :
0.366" Dia x 0.177" T (9.30mm x 4.50mm)
Voltage - Max :
140V