PTGL09AR390M9C61B0
제조업체 부품 번호:
PTGL09AR390M9C61B0
설명의 일부:
PTC RESET FUSE 265V 130MA RADIAL
Current - Hold (Ih) (Max) :
130 mA
Current - Max :
1.2 A
Current - Trip (It) :
210 mA
Height - Seated (Max) :
0.630" (16.00mm)
Lead Spacing :
0.256" (6.50mm)
Operating Temperature :
-10°C ~ 60°C
Ratings :
Resistance - 25°C (Typ) :
39 Ohms
Size / Dimension :
0.394" Dia x 0.256" T (10.00mm x 6.50mm)
Voltage - Max :
265V