PTGL07BD150N3B51B0
제조업체 부품 번호:
PTGL07BD150N3B51B0
설명의 일부:
PTC RESET FUSE 32V 100MA RADIAL
Current - Hold (Ih) (Max) :
100 mA
Current - Max :
1.5 A
Current - Trip (It) :
195 mA
Height - Seated (Max) :
0.528" (13.40mm)
Lead Spacing :
0.197" (5.00mm)
Operating Temperature :
-10°C ~ 60°C
Ratings :
Resistance - 25°C (Typ) :
15 Ohms
Size / Dimension :
0.291" Dia x 0.157" T (7.40mm x 4.00mm)
Voltage - Max :
32V