PTGL09AR250H8B52A0
제조업체 부품 번호:
PTGL09AR250H8B52A0
설명의 일부:
PTC RESET FUSE 265V 150MA RADIAL
Current - Hold (Ih) (Max) :
150 mA
Current - Max :
1 A
Current - Trip (It) :
290 mA
Height - Seated (Max) :
0.630" (16.00mm)
Lead Spacing :
0.197" (5.00mm)
Operating Temperature :
-10°C ~ 60°C
Ratings :
Resistance - 25°C (Typ) :
25 Ohms
Size / Dimension :
0.394" Dia x 0.236" T (10.00mm x 6.00mm)
Voltage - Max :
265V