PTGL09AR1R8H2B51A0
제조업체 부품 번호:
PTGL09AR1R8H2B51A0
설명의 일부:
PTC RESET FUSE 30V 510MA RADIAL
Current - Hold (Ih) (Max) :
510 mA
Current - Max :
3 A
Current - Trip (It) :
970 mA
Height - Seated (Max) :
0.610" (15.50mm)
Lead Spacing :
0.197" (5.00mm)
Operating Temperature :
-10°C ~ 60°C
Ratings :
Resistance - 25°C (Typ) :
1.8 Ohms
Size / Dimension :
0.374" Dia x 0.157" T (9.50mm x 4.00mm)
Voltage - Max :
30V