PTGL05AR181M9N51B0
제조업체 부품 번호:
PTGL05AR181M9N51B0
제조업체/브랜드:
Murata Electronics
설명의 일부:
PTC RESET FUSE 265V 37MA RADIAL
재고 상태:
재고 없음
제조사 :
Murata Electronics
제품 카테고리 :
PTC 재설정 가능 퓨즈
Current - Hold (Ih) (Max) :
37 mA
Current - Max :
300 mA
Current - Trip (It) :
60 mA
Height - Seated (Max) :
0.492" (12.50mm)
Lead Spacing :
0.197" (5.00mm)
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-10°C ~ 60°C
Package / Case :
Radial, Disc
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Resistance - 25°C (Typ) :
180 Ohms
Resistance - Initial (Ri) (Min) :
Resistance - Post Trip (R1) (Max) :
Size / Dimension :
0.256" Dia x 0.256" T (6.50mm x 6.50mm)
Thickness (Max) :
Time to Trip :
Type :
Ceramic
Voltage - Max :
265V