PTGL05AR151H8P52A0
제조업체 부품 번호:
PTGL05AR151H8P52A0
설명의 일부:
PTC RESET FUSE 265V 35MA RADIAL
Current - Hold (Ih) (Max) :
35 mA
Current - Max :
200 mA
Current - Trip (It) :
65 mA
Height - Seated (Max) :
0.472" (12.00mm)
Lead Spacing :
0.197" (5.00mm)
Operating Temperature :
-10°C ~ 60°C
Ratings :
Resistance - 25°C (Typ) :
150 Ohms
Size / Dimension :
0.236" Dia x 0.236" T (6.00mm x 6.00mm)
Voltage - Max :
265V