YPDL0600T
제조업체 부품 번호:
YPDL0600T
제조업체/브랜드:
Amphenol Thermometrics
설명의 일부:
PTC RESET FUSE 420V 21MA RADIAL
재고 상태:
재고 없음
제조사 :
Amphenol Thermometrics
제품 카테고리 :
PTC 재설정 가능 퓨즈
Current - Hold (Ih) (Max) :
21 mA
Current - Max :
200 mA
Current - Trip (It) :
39 mA
Height - Seated (Max) :
0.315" (8.00mm)
Lead Spacing :
0.200" (5.08mm)
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
0°C ~ 60°C
Package / Case :
Radial, Disc
Product Status :
Active
Ratings :
Resistance - 25°C (Typ) :
600 Ohms
Resistance - Initial (Ri) (Min) :
Resistance - Post Trip (R1) (Max) :
Size / Dimension :
0.256" Dia x 0.197" T (6.50mm x 5.00mm)
Thickness (Max) :
Time to Trip :
Type :
Ceramic
Voltage - Max :
420V