MF-R055/90U-2
제조업체 부품 번호:
MF-R055/90U-2
설명의 일부:
PTC RESET FUSE 90V 550MA RADIAL
Current - Hold (Ih) (Max) :
550 mA
Current - Max :
10 A
Current - Trip (It) :
1.1 A
Height - Seated (Max) :
0.657" (16.70mm)
Lead Spacing :
0.201" (5.10mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Ratings :
Resistance - 25°C (Typ) :
Resistance - Initial (Ri) (Min) :
450 mOhms
Resistance - Post Trip (R1) (Max) :
2 Ohms
Size / Dimension :
0.429" Dia x 0.142" T (10.90mm x 3.60mm)
Thickness (Max) :
Time to Trip :
28 s
Voltage - Max :
90V