YPBL0055T
제조업체 부품 번호:
YPBL0055T
설명의 일부:
PTC RESET FUSE 80V 50MA RADIAL
Current - Hold (Ih) (Max) :
50 mA
Current - Max :
700 mA
Current - Trip (It) :
100 mA
Height - Seated (Max) :
0.217" (5.50mm)
Lead Spacing :
0.200" (5.08mm)
Operating Temperature :
0°C ~ 60°C
Product Status :
Active
Ratings :
Resistance - 25°C (Typ) :
55 Ohms
Size / Dimension :
0.157" Dia x 0.138" T (4.00mm x 3.50mm)
Voltage - Max :
80V