PTGL09AS7R6K6B51B0
제조업체 부품 번호:
PTGL09AS7R6K6B51B0
설명의 일부:
PTC RESET FUSE 140V 287MA RADIAL
Current - Hold (Ih) (Max) :
287 mA
Current - Max :
2.2 A
Current - Trip (It) :
382 mA
Height - Seated (Max) :
0.563" (14.30mm)
Lead Spacing :
0.197" (5.00mm)
Operating Temperature :
-30°C ~ 85°C
Ratings :
Resistance - 25°C (Typ) :
7.6 Ohms
Size / Dimension :
0.366" Dia x 0.138" T (9.30mm x 3.50mm)
Voltage - Max :
140V