PTGL04AS560K6B51B0
제조업체 부품 번호:
PTGL04AS560K6B51B0
제조업체/브랜드:
Murata Electronics
설명의 일부:
PTC RESET FUSE 140V 94MA RADIAL
재고 상태:
재고 없음
제조사 :
Murata Electronics
제품 카테고리 :
PTC 재설정 가능 퓨즈
Current - Hold (Ih) (Max) :
94 mA
Current - Max :
500 mA
Current - Trip (It) :
125 mA
Height - Seated (Max) :
0.551" (14.00mm)
Lead Spacing :
0.197" (5.00mm)
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-30°C ~ 85°C
Package / Case :
Radial, Disc
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Resistance - 25°C (Typ) :
56 Ohms
Resistance - Initial (Ri) (Min) :
Resistance - Post Trip (R1) (Max) :
Size / Dimension :
0.177" Dia x 0.177" T (4.50mm x 4.50mm)
Thickness (Max) :
Time to Trip :
Type :
Ceramic
Voltage - Max :
140V