KRG0300500IBY
제조업체 부품 번호:
KRG0300500IBY
제조업체/브랜드:
Thinking Electronics Industrial Co.
설명의 일부:
Polymer PTC Resettable Fuse 30V
재고 상태:
100
제조사 :
제품 카테고리 :
PTC 재설정 가능 퓨즈
Current - Hold (Ih) (Max) :
5 A
Current - Max :
40 A
Current - Trip (It) :
10 A
Height - Seated (Max) :
1.047" (26.60mm)
Lead Spacing :
0.394" (10.00mm)
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
Radial, Disc
Product Status :
Active
Ratings :
Resistance - 25°C (Typ) :
30 mOhms
Resistance - Initial (Ri) (Min) :
10 mOhms
Resistance - Post Trip (R1) (Max) :
50 mOhms
Size / Dimension :
0.551" L x 0.138" W (14.00mm x 3.50mm)
Thickness (Max) :
Time to Trip :
14.5 s
Type :
Polymeric
Voltage - Max :
30V