YPBJ9.40T
제조업체 부품 번호:
YPBJ9.40T
설명의 일부:
PTC RESET FUSE 80V 90MA RADIAL
Current - Hold (Ih) (Max) :
90 mA
Current - Max :
3 A
Current - Trip (It) :
190 mA
Height - Seated (Max) :
0.413" (10.50mm)
Lead Spacing :
0.200" (5.08mm)
Operating Temperature :
0°C ~ 60°C
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Resistance - 25°C (Typ) :
9.4 Ohms
Size / Dimension :
0.354" Dia x 0.138" T (9.00mm x 3.50mm)
Voltage - Max :
80V