MPRV240V016
제조업체 부품 번호:
MPRV240V016
제조업체/브랜드:
Meritek
설명의 일부:
PTC RESET FUSE 240V 0.16A RADIAL
재고 상태:
재고 없음
제조사 :
Meritek
제품 카테고리 :
PTC 재설정 가능 퓨즈
Current - Hold (Ih) (Max) :
160 mA
Current - Max :
2 A
Current - Trip (It) :
370 mA
Height - Seated (Max) :
0.492" (12.50mm)
Lead Spacing :
0.201" (5.10mm)
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
Radial, Disc
Product Status :
Active
Ratings :
Resistance - 25°C (Typ) :
Resistance - Initial (Ri) (Min) :
2.5 Ohms
Resistance - Post Trip (R1) (Max) :
7.8 Ohms
Size / Dimension :
0.390" Dia x 0.150" T (9.90mm x 3.80mm)
Thickness (Max) :
Time to Trip :
15 s
Type :
Polymeric
Voltage - Max :
240V