MPTS2920L125R
제조업체 부품 번호:
MPTS2920L125R
제조업체/브랜드:
Meritek
설명의 일부:
PTC RESET FUSE 33V 1.25A 2920
재고 상태:
재고 없음
제조사 :
Meritek
제품 카테고리 :
PTC 재설정 가능 퓨즈
Current - Hold (Ih) (Max) :
1.25 A
Current - Max :
100 A
Current - Trip (It) :
2.5 A
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
2920 (7351 Metric), Concave
Product Status :
Active
Ratings :
Resistance - 25°C (Typ) :
Resistance - Initial (Ri) (Min) :
50 mOhms
Resistance - Post Trip (R1) (Max) :
250 mOhms
Size / Dimension :
0.290" L x 0.202" W (7.36mm x 5.12mm)
Thickness (Max) :
0.039" (1.00mm)
Time to Trip :
2 s
Type :
Polymeric
Voltage - Max :
33V