MF-SM075/60-2
제조업체 부품 번호:
MF-SM075/60-2
제조업체/브랜드:
Bourns, Inc.
설명의 일부:
PTC RESET FUSE 60V 750MA 2SMD
재고 상태:
27,255
제조사 :
Bourns, Inc.
제품 카테고리 :
PTC 재설정 가능 퓨즈
Current - Hold (Ih) (Max) :
750 mA
Current - Max :
10 A
Current - Trip (It) :
1.5 A
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
2-SMD
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q200
Resistance - 25°C (Typ) :
Resistance - Initial (Ri) (Min) :
230 mOhms
Resistance - Post Trip (R1) (Max) :
1 Ohms
Size / Dimension :
0.287" L x 0.214" W (7.31mm x 5.44mm)
Thickness (Max) :
0.125" (3.18mm)
Time to Trip :
300 ms
Type :
Polymeric
Voltage - Max :
60V