0603L175SLYR
제조업체 부품 번호:
0603L175SLYR
설명의 일부:
PTC RESET FUSE 6V 1.75A 0603
재고 상태:
13,534
제품 카테고리 :
PTC 재설정 가능 퓨즈
Current - Hold (Ih) (Max) :
1.75 A
Current - Max :
50 A
Current - Trip (It) :
3.5 A
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric), Concave
Product Status :
Active
Ratings :
Resistance - 25°C (Typ) :
Resistance - Initial (Ri) (Min) :
5 mOhms
Resistance - Post Trip (R1) (Max) :
60 mOhms
Size / Dimension :
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Thickness (Max) :
0.039" (1.00mm)
Time to Trip :
600 ms
Type :
Polymeric
Voltage - Max :
6V