0603L075SLYR
제조업체 부품 번호:
0603L075SLYR
제조업체/브랜드:
Littelfuse
설명의 일부:
PTC RESET FUSE 6V 750MA 0603
재고 상태:
35,202
제조사 :
Littelfuse
제품 카테고리 :
PTC 재설정 가능 퓨즈
Current - Hold (Ih) (Max) :
750 mA
Current - Max :
50 A
Current - Trip (It) :
1.5 A
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric), Concave
Product Status :
Active
Ratings :
Resistance - 25°C (Typ) :
Resistance - Initial (Ri) (Min) :
20 mOhms
Resistance - Post Trip (R1) (Max) :
165 mOhms
Size / Dimension :
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Thickness (Max) :
0.030" (0.75mm)
Time to Trip :
200 ms
Type :
Polymeric
Voltage - Max :
6V