MF-RX300/72-0
제조업체 부품 번호:
MF-RX300/72-0
제조업체/브랜드:
Bourns, Inc.
설명의 일부:
PTC RESET FUSE 72V 3A RADIAL
재고 상태:
2,039
제조사 :
Bourns, Inc.
제품 카테고리 :
PTC 재설정 가능 퓨즈
Current - Hold (Ih) (Max) :
3 A
Current - Max :
40 A
Current - Trip (It) :
6 A
Height - Seated (Max) :
1.181" (30.00mm)
Lead Spacing :
0.402" (10.20mm)
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
Radial, Disc
Product Status :
Active
Ratings :
Resistance - 25°C (Typ) :
Resistance - Initial (Ri) (Min) :
40 mOhms
Resistance - Post Trip (R1) (Max) :
100 mOhms
Size / Dimension :
0.980" L x 0.122" W (24.90mm x 3.10mm)
Thickness (Max) :
Time to Trip :
19.8 s
Type :
Polymeric
Voltage - Max :
72V