MF-PSML125/12-2
제조업체 부품 번호:
MF-PSML125/12-2
제조업체/브랜드:
Bourns, Inc.
설명의 일부:
PTC RESET FUSE 12V 1.25A 0805
재고 상태:
4,745
제조사 :
Bourns, Inc.
제품 카테고리 :
PTC 재설정 가능 퓨즈
Current - Hold (Ih) (Max) :
1.25 A
Current - Max :
50 A
Current - Trip (It) :
2.5 A
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric), Concave
Product Status :
Active
Ratings :
Resistance - 25°C (Typ) :
Resistance - Initial (Ri) (Min) :
20 mOhms
Resistance - Post Trip (R1) (Max) :
160 mOhms
Size / Dimension :
0.085" L x 0.053" W (2.15mm x 1.35mm)
Thickness (Max) :
0.028" (0.70mm)
Time to Trip :
400 ms
Type :
Polymeric
Voltage - Max :
12V