16R400GU
제조업체 부품 번호:
16R400GU
제조업체/브랜드:
Littelfuse
설명의 일부:
PTC RESET FUSE 16V 4A RADIAL
재고 상태:
4,669
제조사 :
Littelfuse
제품 카테고리 :
PTC 재설정 가능 퓨즈
Current - Hold (Ih) (Max) :
4 A
Current - Max :
100 A
Current - Trip (It) :
6.8 A
Height - Seated (Max) :
0.504" (12.80mm)
Lead Spacing :
0.201" (5.10mm)
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
Radial, Disc
Product Status :
Active
Ratings :
Resistance - 25°C (Typ) :
Resistance - Initial (Ri) (Min) :
21 mOhms
Resistance - Post Trip (R1) (Max) :
60 mOhms
Size / Dimension :
0.350" L x 0.118" W (8.90mm x 3.00mm)
Thickness (Max) :
Time to Trip :
1.7 s
Type :
Polymeric
Voltage - Max :
16V