MF-RX375/72-0
제조업체 부품 번호:
MF-RX375/72-0
제조업체/브랜드:
Bourns, Inc.
설명의 일부:
PTC RESET FUSE 72V 3.75A RADIAL
재고 상태:
11,732
제조사 :
Bourns, Inc.
제품 카테고리 :
PTC 재설정 가능 퓨즈
Current - Hold (Ih) (Max) :
3.75 A
Current - Max :
40 A
Current - Trip (It) :
7.5 A
Height - Seated (Max) :
1.161" (29.50mm)
Lead Spacing :
0.402" (10.20mm)
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
Radial, Disc
Product Status :
Active
Ratings :
Resistance - 25°C (Typ) :
Resistance - Initial (Ri) (Min) :
30 mOhms
Resistance - Post Trip (R1) (Max) :
80 mOhms
Size / Dimension :
0.926" L x 0.122" W (23.51mm x 3.10mm)
Thickness (Max) :
Time to Trip :
24 s
Type :
Polymeric
Voltage - Max :
72V