PRG21BC6R8MM1RA
- 제조업체 부품 번호:
- PRG21BC6R8MM1RA
- 제조업체/브랜드:
- Murata Electronics
- 설명의 일부:
- PTC RESET FUSE 30V 120MA 0805
- 제조사 :
- Murata Electronics
- 제품 카테고리 :
- PTC 재설정 가능 퓨즈
- Current - Hold (Ih) (Max) :
- 120 mA
- Current - Max :
- 5.5 A
- Current - Trip (It) :
- 260 mA
- Height - Seated (Max) :
- Lead Spacing :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 85°C
- Package / Case :
- 0805 (2012 Metric)
- Product Status :
- Not For New Designs
- Ratings :
- Resistance - 25°C (Typ) :
- 6.8 Ohms
- Resistance - Initial (Ri) (Min) :
- Resistance - Post Trip (R1) (Max) :
- Size / Dimension :
- 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
- Thickness (Max) :
- 0.043" (1.10mm)
- Time to Trip :
- Type :
- Ceramic
- Voltage - Max :
- 30V