SHTL63V220MF077
제조업체 부품 번호:
SHTL63V220MF077
제조업체/브랜드:
Meritek
설명의 일부:
CAP ALUM 22UF 20% 63V SMD
재고 상태:
16,000
제조사 :
Meritek
제품 카테고리 :
알루미늄 전해 콘덴서
Applications :
General Purpose
Capacitance :
22 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
Height - Seated (Max) :
0.232" (5.90mm)
Impedance :
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 105°C
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Package / Case :
Radial, Can - SMD
Polarization :
Polar
Product Status :
Active
Ratings :
Ripple Current @ High Frequency :
Ripple Current @ Low Frequency :
Size / Dimension :
0.248" Dia (6.30mm)
Surface Mount Land Size :
0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
63 V