TR2-S505-V-10-R
제조업체 부품 번호:
TR2-S505-V-10-R
설명의 일부:
FUSE CERAMIC 10A 250V 5X20MM
Approval Agency :
BSI, CQC, CSA, cURus, IMQ, KC, PSE/JET, SEMKO, VDE
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
1.5kA
Color :
Current Rating (Amps) :
10 A
Fuse Type :
Cartridge, Ceramic
Melting I²t :
397
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
Package / Case :
5mm x 20mm (Axial)
Product Status :
Obsolete
Response Time :
Slow Blow
Size / Dimension :
0.218" Dia x 0.831" L (5.54mm x 21.10mm)
Voltage Rating - AC :
250 V