0224.125DRT2P
제조업체 부품 번호:
0224.125DRT2P
설명의 일부:
FUSE GLASS 125MA 250VAC 125VDC
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
35A AC, 10kA DC
Color :
Current Rating (Amps) :
125 mA
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2AG, 5mm x 15mm (Axial)
Size / Dimension :
0.185" Dia x 0.570" L (4.70mm x 14.48mm)
Voltage Rating - AC :
250 V
Voltage Rating - DC :
125 V