BK1/MCRS2.5A
제조업체 부품 번호:
BK1/MCRS2.5A
설명의 일부:
FUSE BOARD MOUNT 2.5A 125VAC/VDC
Approval Agency :
CSA, UL
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
50A AC, 300A DC
Color :
Current Rating (Amps) :
2.5 A
Fuse Type :
Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Melting I²t :
6.1
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Axial
Product Status :
Obsolete
Response Time :
Slow Blow
Size / Dimension :
0.125" Dia x 0.280" L (3.18mm x 7.10mm)
Voltage Rating - AC :
125 V
Voltage Rating - DC :
125 V