1206SFS550F/24-2
제조업체 부품 번호:
1206SFS550F/24-2
설명의 일부:
FUSE BOARD MOUNT 5.5A 24VDC 1206
Approval Agency :
UL
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
50A
Color :
Current Rating (Amps) :
5.5 A
Melting I²t :
6.4
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Response Time :
Slow Blow
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W x 0.038" H (3.20mm x 1.60mm x 0.97mm)
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
24 V