BK/AGC-V-25
제조업체 부품 번호:
BK/AGC-V-25
제조업체/브랜드:
Eaton-Electronics Division
설명의 일부:
FUSE GLASS 25A 32VAC 3AB 3AG
재고 상태:
재고 없음
제조사 :
Eaton-Electronics Division
제품 카테고리 :
퓨즈
Approval Agency :
CSA, UL
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
1kA
Color :
Current Rating (Amps) :
25 A
Fuse Type :
Cartridge, Glass
Melting I²t :
3875
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4" (Axial)
Product Status :
Active
Response Time :
Fast Blow
Size / Dimension :
0.266" Dia x 1.292" L (6.76mm x 32.82mm)
Voltage Rating - AC :
32 V