BK/GMD-V-125MA
제조업체 부품 번호:
BK/GMD-V-125MA
제조업체/브랜드:
Eaton-Electronics Division
설명의 일부:
FUSE GLASS 125MA 250VAC 5X20MM
재고 상태:
재고 없음
제조사 :
Eaton-Electronics Division
제품 카테고리 :
퓨즈
Approval Agency :
CSA, UL
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
35A
Color :
Current Rating (Amps) :
125 mA
Fuse Type :
Cartridge, Glass
Melting I²t :
0.043
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
Package / Case :
5mm x 20mm (Axial)
Product Status :
Obsolete
Response Time :
Slow Blow
Size / Dimension :
0.218" Dia x 0.831" L (5.54mm x 21.10mm)
Voltage Rating - AC :
250 V