BK/GMA-V-3.15A
제조업체 부품 번호:
BK/GMA-V-3.15A
제조업체/브랜드:
Eaton-Electronics Division
설명의 일부:
FUSE GLASS 3.15A 125VAC 5X20MM
재고 상태:
재고 없음
제조사 :
Eaton-Electronics Division
제품 카테고리 :
퓨즈
Approval Agency :
CCC, CSA, MITI, UL
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
10kA
Color :
Current Rating (Amps) :
3.15 A
Fuse Type :
Cartridge, Glass
Melting I²t :
9.7
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
Package / Case :
5mm x 20mm (Axial)
Product Status :
Obsolete
Response Time :
Fast Blow
Size / Dimension :
0.218" Dia x 0.831" L (5.54mm x 21.10mm)
Voltage Rating - AC :
125 V