TR1/MCRW300MA
제조업체 부품 번호:
TR1/MCRW300MA
제조업체/브랜드:
Eaton-Electronics Division
설명의 일부:
FUSE BOARD MNT 300MA 125VAC/VDC
재고 상태:
재고 없음
제조사 :
Eaton-Electronics Division
제품 카테고리 :
퓨즈
Approval Agency :
CSA, UL
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
50A AC, 300A DC
Color :
Current Rating (Amps) :
300 mA
Fuse Type :
Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Melting I²t :
0.008
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
Package / Case :
Axial
Product Status :
Obsolete
Response Time :
Fast Blow
Size / Dimension :
0.125" Dia x 0.280" L (3.18mm x 7.10mm)
Voltage Rating - AC :
125 V
Voltage Rating - DC :
125 V