0230.750DRT3SW
제조업체 부품 번호:
0230.750DRT3SW
설명의 일부:
FUSE GLASS 750MA 250VAC AXIAL
Approval Agency :
CSA, UL
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
35A
Color :
Current Rating (Amps) :
750 mA
Melting I²t :
2.95
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Cartridge, Non-Standard (Axial)
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
0.177" Dia x 0.571" L (4.50mm x 14.50mm)
Voltage Rating - AC :
250 V