0230.600DRT2SW
제조업체 부품 번호:
0230.600DRT2SW
제조업체/브랜드:
Littelfuse
설명의 일부:
FUSE GLASS 600MA 250VAC AXIAL
재고 상태:
재고 없음
제조사 :
Littelfuse
제품 카테고리 :
퓨즈
Approval Agency :
CSA, UL
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
35A
Color :
Current Rating (Amps) :
600 mA
Fuse Type :
Cartridge, Glass
Melting I²t :
1.75
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Cartridge, Non-Standard (Axial)
Product Status :
Obsolete
Response Time :
Slow Blow
Size / Dimension :
0.177" Dia x 0.571" L (4.50mm x 14.50mm)
Voltage Rating - AC :
250 V