0665.500HXLL
제조업체 부품 번호:
0665.500HXLL
설명의 일부:
FUSE BOARD MNT 500MA 250VAC RAD
Approval Agency :
CSA, UL
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
50A
Color :
Current Rating (Amps) :
500 mA
Melting I²t :
0.898
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Response Time :
Slow Blow
Size / Dimension :
0.335" Dia x 0.333" H (8.50mm x 8.45mm)
Voltage Rating - AC :
250 V