PVM-16V121MG70E-R2
제조업체 부품 번호:
PVM-16V121MG70E-R2
제조업체/브랜드:
Elna America
설명의 일부:
CAP ALUM POLY 120UF 20% 16V SMD
재고 상태:
재고 없음
제조사 :
Elna America
제품 카테고리 :
알루미늄 - 폴리머 커패시터
Applications :
General Purpose
Capacitance :
120 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
24mOhm
Features :
Height - Seated (Max) :
0.276" (7.00mm)
Impedance :
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 105°C
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Package / Case :
Radial, Can - SMD
Product Status :
Active
Ratings :
Ripple Current @ High Frequency :
3.01 A @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :
Size / Dimension :
0.315" Dia (8.00mm)
Surface Mount Land Size :
0.331" L x 0.331" W (8.40mm x 8.40mm)
Tolerance :
±20%
Type :
Polymer
Voltage - Rated :
16 V