0203.750URG
제조업체 부품 번호:
0203.750URG
설명의 일부:
FUSE BOARD MNT 750MA 250VAC 2SMD
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
50A
Color :
Current Rating (Amps) :
750 mA
Melting I²t :
0.327
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Response Time :
Slow Blow
Size / Dimension :
0.372" L x 0.250" W x 0.165" H (9.45mm x 6.35mm x 4.19mm)
Voltage Rating - AC :
250 V