BK1/TDC10-150-R
제조업체 부품 번호:
BK1/TDC10-150-R
제조업체/브랜드:
Eaton-Electronics Division
설명의 일부:
FUSE GLASS 150MA 1000VAC 3AB 3AG
재고 상태:
재고 없음
제조사 :
Eaton-Electronics Division
제품 카테고리 :
퓨즈
Approval Agency :
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
1.5A
Color :
Current Rating (Amps) :
150 mA
Fuse Type :
Cartridge, Glass
Melting I²t :
Mounting Type :
Requires Holder
Operating Temperature :
Package / Case :
3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4"
Product Status :
Active
Response Time :
Fast Blow
Size / Dimension :
0.250" Dia x 1.252" L (6.35mm x 31.80mm)
Voltage Rating - AC :
1000 V