BK/GMC-V-1.6-R
제조업체 부품 번호:
BK/GMC-V-1.6-R
설명의 일부:
FUSE GLASS 1.6A 250VAC 5X20MM
재고 상태:
재고 없음
Approval Agency :
CSA, KC-MARK, MITI, UL
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
100A
Color :
Current Rating (Amps) :
1.6 A
Melting I²t :
5.8
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
Package / Case :
5mm x 20mm (Axial)
Response Time :
Medium Blow
Size / Dimension :
0.218" Dia x 0.831" L (5.54mm x 21.10mm)
Voltage Rating - AC :
250 V