083506.3MRET1P
제조업체 부품 번호:
083506.3MRET1P
제조업체/브랜드:
Littelfuse
설명의 일부:
FUSE 250V 5X20 HIGHER I2T 6.3A
재고 상태:
재고 없음
제조사 :
Littelfuse
제품 카테고리 :
퓨즈
Approval Agency :
CCC, cURus, KC, PSE, TUV
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
Color :
Current Rating (Amps) :
6.3 A
Fuse Type :
Cartridge, Ceramic
Melting I²t :
300
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
5mm x 20mm (Axial)
Product Status :
Active
Response Time :
Slow Blow
Size / Dimension :
0.217" Dia x 0.846" L (5.50mm x 21.50mm)
Voltage Rating - AC :
250 V
Voltage Rating - DC :
250 V