TR2/S520-V-20-R
제조업체 부품 번호:
TR2/S520-V-20-R
설명의 일부:
FUSE 20A 420VAC AXIAL
Approval Agency :
TUV, UR
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
1.5kA
Color :
Current Rating (Amps) :
20 A
Fuse Type :
Cartridge, Ceramic
Melting I²t :
420
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
5mm x 20mm (Axial)
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.236" Dia x 0.831" L (6.00mm x 21.10mm)
Voltage Rating - AC :
420 V