087401.5MXEP
제조업체 부품 번호:
087401.5MXEP
제조업체/브랜드:
Littelfuse
설명의 일부:
FUSE CERAMIC 1.5A 250VAC AXIAL
재고 상태:
재고 없음
제조사 :
Littelfuse
제품 카테고리 :
퓨즈
Approval Agency :
cULus
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
50A
Color :
Current Rating (Amps) :
1.5 A
Fuse Type :
Cartridge, Ceramic
Melting I²t :
0.974
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Cartridge, Non-Standard (Axial)
Product Status :
Active
Response Time :
Fast Blow
Size / Dimension :
0.142" Dia x 0.394" L (3.60mm x 10.00mm)
Voltage Rating - AC :
250 V